Tiramisu palacsinta, ha rád törne a nasizhatnék!

Tiramisu palacsinta

A tiramisuban az egyik legjobb, hogy villámgyorsan és egyszerűen elkészíthető desszert. Általában a megszokott mascerponás- babapiskótával találkoztunk életünkben a legtöbbször, viszont most csavartam egyet rajta és újköntösbe bújtatva a palacsinta változatát mutatom meg neked!
Ráadásul mindezt alakbarát verzióban, hogyha rád törne a nasizhatnék, akkor is az egészséges és laktatóbb változatot válaszd!

Az egész Tiramisu-palacsinta ötlete onnan indult, hogy még a múlthéten hétvégén meghívtak egy nagyobb létszámú vendégségbe és azon tanakodtam, hogy milyen desszertet vihetnék, ami formabontó és bárki szívesen elfogyasztaná egyéni preferenciái mellett is. ( ételallergia, alakformálási célok és akár egészségmegőrzés) Valamiért mindig szeretek a meglévő “hagyományos” dolgokon csavarni egyet, megspékelni azt, így jelentem a mostaninál is sikerült.

Arra gondoltam, hogy egy alakbarát tiramisu palacsintát viszek. Az alakbarát azt jelenti az én nézetemben, hogy csupa olyan hozzávalókból tevődik össze, amik az egészségünket szolgálja.


Lássuk magát a receptúrát!


TIRAMISU- PALACSINTA

Hozzávalók:

Palacsinta tészta:

130 g zabliszt
20 g kakaópor
1 csipet só
1 tk eritrit (más édesítőszer is jó)
1db érett banán
300 ml cukormentes mandulatej
100 ml szódavíz
Fél tsk. sütőpor (elhagyható)

Tiramisu töltelék:

15g útifűmaghéj
2 dl víz
300g natúr szójajoghurt
70 g eritrit (más édesítőszer is jó)
10 g vanília aroma
4 EK kávégranulátum
200g nagyszemű zabpehely

Szóráshoz:

1 EK natúr kakaópor


Elkészítése:

  1. Minden hozzávalót, ami kell a tésztához tegyük egy turmixgépbe és alaposan turmixoljuk össze az alapanyagokat. Magát a kész palacsinta tésztát tegyük félre, hagyjuk állni, amíg a tölteléket nem állítjuk össze.


  2. A tölteléknek 2 része van. Előszőr keverjük ki a “mascarpone”-át, az az a szójajoghurtba keverjük el az eritrit felét, az összes útifűmaghéjat, a vanilíia aromát és a vízet – lehet több víz fog kelleni, mert az útifűmaghéj erősen szívja magába a vízet. Kitartóan elegyítsük a vízet és az útifűmaghéjat, amíg egy krémes állagot nem kapunk. Ezután keverjük össze a kávégranulátumot ( 4 adag lefőzőtt presszó is tökéletes), az eritrit másik felével és a nagyszemű zabpehellyel. Kóstoljuk meg a krémet és a kávés zabpelyhet, hogy elég édes-e a számunkra és kell-e még bele édesítőszer.


  3. Ha kész a tészta és készek a töltelékek, akkor nincs más hátra, mint kisütni óvatosan a palacsinta tésztákat a hagyományos módon.- én tapadásmentes palacsinta sütőben készítettem el a tésztákat –
    Ha kisütőttük őket, akkor előszőr jöhet a “mascarpone” az az a szójajoghurtos útifűmaghéjas krémünk és utána pedig a palacsinta közepére egy csíkban a kávés zabpehely, ami a babapiskótát helyettesíti. Ha elrendetük a krémet és a kávés zabpelyhet tekerjük fel a palacsintát a hagyományosan.


  4. Ha elkészültünk a palacsintákkal, akkor szórjuk meg őket kakaóporral egy szita segítségével és fogyaszthatjuk is kedvünkre.


Elárulom, hogy hatalmas sikere lett ennek a desszertnek és egy darab sem maradt belőle. Bekapcsolt a sáska üzemmód és arra kértek, hogy legközelebb tripla mennyiséget hozzak. Csak győzzem türelemmel kisütni a palacsintatésztákat.

Készítsd el, mutasd meg nekem és számolj be róla egy e-mailben a végeredményről! Ide tudod küldeni: alexa.totfalusi@gmail.com

Jóétvágyat kívánok hozzá! 🙂

Tetszett a bejegyzés? Oszd meg!

Facebook oldalam

Instagram profilom

Főoldal
Profil
0
Kosár
Keresés